Materiály: V nabídce je 11 materiálů.

Zobrazeno 1 - 11 z 11 produktů.
 • Andezit

  Andezit (islandit) je výlevná magmatická hornina, jejíž barva může být světle až tmavě šedá, zelená, šedozelená, červená, hnědá až téměř černá. Andezit je pevný materiál se zaoblenými hranami, který je vhodný na příjezdové cesty, chodníčky, terasy, ploty, sokly a přizdívky domů.

  0 produktů

 • Břidlice

  Břidlice, sedimentární hornina, která je velmi oblíbená díky svojí kvalitě a neopakovatelné barevnosti. Je příjemně dekorativní a nenáročná na údržbu, což ji předurčuje k využití na obklady a dlažby.

  0 produktů

 • Křemenec

  Křemenec

  Křemenec (quartzite) je sedimentární extrémně tvrdý a hustý kámen. Je velmi odolný proti mechanickému poškození, mrazu a vodě. Díky těmto vlastnostem, rozmanitosti barev a tvarů je oblíben zejména u rodinných domů, ale i v komerčních budovách.

  0 produktů

 • Mramor

  Mramor se vyznačuje větší nasákavostí , měkkostí ale krásnou barevností a kresbou. Kompletní využití Mramoru je v interiérech, krby, koupelny, vnitřní dlažby. V exteriéru doporučujeme mramor zřídkakdy, právě kvůli jeho větší nasákavosti a měkkosti.

 • Opuka

  Tuzemská opuka

  0 produktů

 • Pískovec

  Pískovec je zpevněná, usazená hornina, jejíž využití ve stavebnictví a dekoraci je velmi široké. Oblíbené jsou zejména obklady a dlažby, jak v interiéru tak exteriéru. Velmi atraktivní jsou i pískovcové parapety, balustrády, schody, fasády, krby. Pískovec je příjemný materiál lahodící lidskému oku i dotyku.

  0 produktů

 • Porfyr

  Porfyr je vulkanický kámen známý jako jeden z nejodolnějších kamenů těžených v Evropě, který si díky svým vynikajícím technologickým vlastnostem a příjemným barevným odstínům vydobyl přední místo v dekorativním využití. Je vhodný pro dlažby, schody, či obklady. Snáší dobře mráz a nepodléhá erozi.

  0 produktů

 • Rula

  Rula je hornina, která se vyznačuje, zrnitostí, obsahem slíd a různou barevností. Rulu nejčastěji používáme jako venkovní obklady, či dlažby (chodníky, schody, pojezdové plochy, dlažba k bazénu ....)

  0 produktů

 • Travertin

  Travertin je velmi světlou usazenou horninou jejíž barevnost se může pohybovat od bělavě žluté až nažloutlé, někdy i lehce načervenalé, až po růžovou a hnědou. Leštěný travertin je určen především do interiérů, ve kterých může vyniknout jeho specifická pórovitá kresba a starobylost. Nejvíce to jsou koupelny, krby, stoly, schody, dlažby a obklady.

  0 produktů

 • Vápenec

  Vápenec je sedimentární kámen vytvořený z nánosů mušlí a kostí mořských živočichů. Je znám svojí snadnou povrchovou údržbou a zvláště bezpečným povrchem proti uklouznutí. Jedinečnou vlastností vápence je, že v létě neakumuluje teplo tolik jako jiné druhy kamene a proto nepálí. Je vhodný k obložení fasád a jako obklad interiéru.

  0 produktů

 • Žula

  Žula (granit) je vyvřelina a jeden z nejtvrdších přírodních kamenů a jako taková je předurčena k univerzálnímu použití. Výborně odolává vnějším vlivům, jako jsou chemikálie, voda, tlak, obrus, nebo mráz. Využití žuly je opravdu všestranné – obklady, dlažby, schody, pomníky, parapety, pracovní desky, krby.

  0 produktů

Zobrazeno 1 - 11 z 11 produktů.